Kralj i Mergon zimski prvaci

'Atletika
PULA-Križevački atletičari Rudolf Kralj i Ognjen Mergon postali su prvacima Hrvatske na zimskom prvenstvu na kružnoj stazi u Puli. Natjecanje je održano po hladnom i vjetrovitom vremenu. Kralj je slavio u seniorskoj konkurenciji na 1500 metara, uvjerljivo pobijedivši u taktičkoj utrci s osobnim rekordom od 4 minute 5 sekundi i 7 stotinki sekunde. Mergon je, pak, uvjerljivo bio najbolji kod juniora na 3000 metara s postignućem 8 minuta 47 sekundi i 55 stotinki. U Puli su još svoja najbolja postignuća ostvarili juniori Jurica Palčić četvrtim mjestom na 1500 metara s rezultatom 4 minute 15 sekundi i 65 stotinki, Tvrtko Palijan osmim mjestom na 3000 metara u vremenu 9 minuta 27 sekundi i 87 stotinki i Maks Brčić šestim mjestom na 800 metara s postignućem 2 minute 6 sekundi i 65 stotinki sekunde. Trener u atletskom klubu Križevci je prof. Drago Palčić, izbornik juniorske reprezentacije.(mn)'

Atletika

Križevački atletičari Rudolf Kralj i Ognjen Mergon postali su prvacima Hrvatske na zimskom prvenstvu na kružnoj stazi u Puli. Natjecanje je održano po hladnom i vjetrovitom vremenu. Kralj je slavio u seniorskoj konkurenciji na 1500 metara, uvjerljivo pobijedivši u taktičkoj utrci s osobnim rekordom od 4 minute 5 sekundi i 7 stotinki sekunde. Mergon je, pak, uvjerljivo bio najbolji kod juniora na 3000 metara s postignućem 8 minuta 47 sekundi i 55 stotinki. U Puli su još svoja najbolja postignuća ostvarili juniori Jurica Palčić četvrtim mjestom na 1500 metara s rezultatom 4 minute 15 sekundi i 65 stotinki, Tvrtko Palijan osmim mjestom na 3000 metara u vremenu 9 minuta 27 sekundi i 87 stotinki i Maks Brčić šestim mjestom na 800 metara s postignućem 2 minute 6 sekundi i 65 stotinki sekunde. Trener u atletskom klubu Križevci je prof. Drago Palčić, izbornik juniorske reprezentacije.(mn)