Križevčanin Bruno Katavić na juniorskom SP

Bruno u odabranom društvu
Iznimno daroviti karataš Bruno Katavić (17) jedan je od dragulja velike križevačke sportske obitelji, a sa sestrom Klarom prava perjanica Karate kluba KTC kojem je na čelu njihov otac Siniša. Bruno će tijekom sljedećeg tjedna biti na svom najvećem sportskom ispitu i borit će se u kategoriji do 76 kilograma na svjetskoj juniorskoj smotri u glavnom indonezijskom gradu Jakarti u kojem živi dvostruko više stanovnika nego u Lijepoj našoj, gotovo 9 milijuna. On je nastup na svjetskom prvenstvu izborio pobjedom na izlučnom turniru Hrvatskoga karate saveza u Kostreni, gdje je njegovoj sestri Klari "karta" za Indoneziju "blokirana" mininalnim porazom u finalnoj borbi njezine kategorije kod mlađih seniorki. Njihov trener je Tomislav Dvorski za čiju stručnost i upornost Bruno ima samo riječi hvale i bez njega bi, zacijelo, teško dospio do iznimnih sportskih postignuća. Sedamnaestogodišnji Bruno rekao nam je da će na borilište u subotu, 14. studenoga.
"Ždrijeb će biti u četvrtak, 12. studenoga, poslije vaganja. Trenutno nas ima preko pedeset prijavljenih, od toga bar dvadesetak natjecatelja koji imaju europske i svjetske medalje. U dobroj sam formi i ako se sve poklopi, sve je i moguće."-rekao nam je jedan od ponajboljih mladih križevačkih i županijskih sportaša Bruno Katavić.(mn)

Fantastičan vikend karatista KK KTC (Đurđevac, Bratislava)

Nakon što su dobili poziv da nastupe u seniorskoj reprezentaciji na turniru u Čačku, Mario Ban i Klara Katavić su svoju kavalitetu potvrdili na međunarodnom turniru u Đurđevcu na kojem je nastupilo preko 600 karatista.
Mario je u kategoriji seniora -84kg osvojio srebro dok je u zahtjevnoj kategoriji seniora Open osvojio brončano odličje!
Klara je u kategoriji seniorke -61kg osvojila zlatnu, a u kategoriji seniorke open srebrnu medalju! U finalu je izgubila od reprezentativke Turske rezultatom 4:3. Iako je izgubila, Klara je izrazila zadovoljstvo svojom izvedbom, a meč je bio izuzetno zanimljiv i pun preokreta.

RAJNA FRANULIĆ - ml. Kadetkinje -40 kg BRONCA

Uspješan vikend je upotpunio Bruno Katavić, koji je nastupio za juniorsku reprezentaciju u Bratislavi.
Bruno je osvojio brončano odličje na Grand Prix Slovakia, gdje je za stepenicu više, nedostajalo samo malo sreće, pošto je meč za finale protiv predstavnika Mađarske završio rezultatom 3:3 pa su finalista odlučivali suci preglasavanjem u korist Mađara (3:2).

KLARA KATAVIĆ NASTUPILA NA BALKANSKOM PRVENSTVU ZA SENIORE
Na seniorskom prvenstvu Balkana u karateu koje se održalo u Čačku (Srbija) i trajalo od 20.-22.02.2015. godine, svoja prva iskustva u sastavu seniorske reprezentacije, skupljala je članica našeg kluba Klara Katavić!
Izbornik Galina ima običaj pozvati par djevojaka iz mlađih selekcija da se priključe seniorkama i osjete kako je to se boriti protiv najboljih! Po njegovim riječima, Klara je opravdala očekivanja iako je u prvom kolu tijesno izgubila od znatno iskusnije srpske reprezentativke.
Hrvatski reprezentativci su osvojili ukupno devet medalja pa je nakon prvenstva vladalo dobro raspoloženje i slavljenička atmosfera!
Klara je također svojim nastupom zadovoljna, ističe kako je posebno oduševljena odnosom starijih kolegica (koje su joj i sportski uzori) prema njoj i ovim putem zahvaljuje na podršci kojoj su je pružile za vrijeme borbe!

Sjajni Klara i Bruno

Brat i sestra Katavić nastupili su kao članovi reprezentacije na Prvenstvu Balkana, na kojem je nastupilo 800 kadeta,juniora i ml.seniora iz 12 država.
Klara je pokazala izvrsnu formu i zaustavljena je tek u četvrtfinalu od predstavnice Turske (aktualne brončane sa zadnjeg svj. prvenstva).
Bruno je nažalost u drugom kolu diskvalificiran, radi prejakog udarca nogom protiv Bugarskog reprezentativca.
Kao član juniorske ekipe, Bruno se je na kraju okitio brončanom medaljom, tako da je osječaj razočaranja ubrzo zaboravljen i osječaj ponosa nas je ispunio kada se je popeo na postolje na kojem se djele medalje!

Klara  je također nastupala na prvenstvu Hrvatske u karateu, održanom 20. prosinca 2014. u sportskoj dvorani Zamet u Rijeci u kategoriji mlađih seniorki, i  osvojila brončanu medalju.

Klara brončana

KLARA KATAVIĆ BRONČANA NA DRŽAVNOM PRVENSTVU ZA MLAĐE SENIORKE
Kraj prosinca je uvijek rezerviran za ono što se svi karatisti spremaju čitave godine, a to je-Prvenstvo Hrvatske!
Prvenstvo je održano 20.12. u Rijeci, sportska dvorana Zamet.
Iako je Klara tek prije mjesec dana napunila 18 godina i tek ušla u kategoriju u kojoj se natječu cure do 21 godinu, pokazala je veliku zrelost i odlučnost da ovoga puta uzme medalju! Finale je izmaklo u produžetku polufinalnog susreta, gdje je zlatni poen odlučio tko će u borbu za zlato, a tko u borbu za broncu.
Klara je smogla snage i nakon velikog razočaranja, protivnici nije dala nikakvu šansu da meč dovede do produžetka, te u regularnom djelu meča, pobijedila rezultatom 2:0 i zasluženo osvojila brončanu medalju!
Zahvaljujemo treneru Tomislavu Dvorskom, koji je svih ovih mjeseci pripremao Klaru da dođe do ovog izvrsnog rezultata, na samom prvenstvu odlično taktički usmjeravao Klaru u borbama, psihički je podigao nakon nesretnog polufinalnog poraza i prvenstveno bio moralna podrška i pravi prijatelj kako na državnom prvenstvu, tako i svih ovih godina!