KTC u nedjelju sa Maksimir Pastelom

Četiri kola prije kraja prvenstva RK KTC nalazi se na 2. mjestu sa 35 bodova, vodeći Bjelovar ima 37 bodova.

Rezultati zadnja tri kola:

20. kolo RK Bjelovar - RK KTC 38:33

21. kolo RK KTC – RK Vidovec 31:27

22. kolo RK Viro Virovitica - RK KTC 25:27

Slijedeća utakmica igra se u nedjelju 07.04.2019 u 16:30 sati u Križevcima, gdje domaći KTC dočekuje Maksimir Pastelu.

19. kolo RK KTC – RK Đakovo 37:28

Trenutno drži 2. poziciju sa 31 bodom koliko ima i vodeći Bjelovar.

U slijedećem kolu KTC gostuje u Bjelovaru.

KTC2 igrao je jučer sa Ilovom u Križevcima i pobijedio 27:25.

Vodeći na polovici natjecanja

1. HRL Sjever – jesenski prvaci

Sa dvije pobjede, protiv Medvešćaka 36:25, te zaostalom utakmicom protiv Metalca 34:29, KTC je završio jesenski dio na prvom mjestu. Bjelovar je izgubio dvije posljednje utakmice, te sada zaostaje 3 boda za KTC-om i nalazi se na 3. mjestu sa utakmicom manje, Virovitica koja također ima jednu neodigranu utakmicu (sa Maksimir Pastelom) ima 2 boda manje od KTC-a i trenutno je drugoplasirana momčad lige.

Iskustvo nas uči da je prvenstvo dugačko, da je liga dosta izjednačena pa izrazitog favorita nema (Bjelovar je razočarao svoje poklonike, a nas ostale ostavio u čudu da sa takvom ekipom nije ostvario bolji rezultat), Ivanić još ima šanse da se uključi u borbu za vrh (Osijek i Moslavina teško, previše su bodova "prosuli" da bi ozbiljno zaprijetili).

Kako bilo, KTC treba gledati samo sebe, na proljeće ima 5 utakmica u gostima (redom: PPD2, Metalac, Bjelovar, Prelog i Medvešćak) i sve ostalo doma, na „papiru“ ne izgleda loše ali od svake ekipe može se izgubiti ako ne krenu ozbiljno i sa respektom.

Stožer će sigurno dobro pripremiti ekipu, pripreme kreću 07.01.2019.

Imamo pozitivnu atmosferu, dobar raspored, odličnu ekipu, ajmo napasti do kraja i osvojiti ligu.

Za to nam treba i podrška cijelog grada, još jednom apeliram na sve da nam se pridruže bar na domaćim utakmicama.

KTC 2 je dobio na gostovanju Novsku (Novska:KTC2 24:31)

Sretne i vesele blagdane želi Vam RK KTC

KTC pobijedio Prelog

1. HRL Sjever

KTC 29 (18)

PRELOG 25 (15)

KTC: Marković 8, Predojević, Mušlek, Vučelić 3, Harča 1, Kemenović, Kota 1, Perajica 3, A. Miklečić 1, Hančić, Pehar 12, Adamić, Zorko, Gošić. TRENER: Dragutin Miklečić.

PRELOG: D. Bogović 5, P. Bogović 1, Krajner 6 (1), Novak, Požgaj 1, Lončarić, Nestić, Koprek 2, Matijević, Zadravec 3, Belić 7, Koprivec. TRENER: Alan Belko.

KRIŽEVCI-GŠSD Ljudevita Modeca. GLEDATELJA: 150. SUCI: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina). NADZORNIK: Damir Kuti (Vukovar).

SEDMERCI: KTC 0, Prelog 3 (1). ISKLJUČENJA: KTC 8 minuta (Pehar 2 x 2, Kota, Miklečić), Prelog 8 minuta (D. Bogović, P. Bogović, Požgaj, Koprek). IGRAČ UTAKMICE: Toni Pehar.

Napokon se 1. ekipa vratila u „svoju“ dvoranu, pobjedom nad Prelogom zadržali su poredak pri vrhu ljestvice.

Druga ekipa imala je lagan posao i sa velikom gol razlikom pobijedila goste iz Daruvara.

Rukomet 3. liga sjever – 8. kolo

KTC 2-DARUVAR 44:24 (19:14)

KRIŽEVCI-GŠSD OŠ Ljudevita Modeca. Gledatelja: 30. Sutkinje: Anja Dominić i Anja Jazbec (obje iz Varaždina). Nadzornik: Ivan Goreta (Zagreb). Mjerilac vremena: Željko Knapić. Zapisničar: Srećko Rešetar (obojica Križevci).

KTC 2: Šporer 1 (1), Mušlek 9, Vlahinja 4 (1), Nemčić 7 (3), Samoščanec 2, Miklečić 7, Harča, Brlić, Žganec 1, Masnec 8, Kamenar, Adamić 5 TRENER: Branko Krajačić.

DARUVAR: Donat 4, Finek 1, Matošević 2, Županić, Ludoški, Konjević 1, Blažičko 2, Varga 5, Antolić 4, Dubravac 5, Smola. TRENER: Zoran Grkinić.

SEDMERCI: KTC 5 (5), Daruvar 0. ISKLJUČENJA: KTC 8 minuta (Harča 2 x 2, Mušlek, Nemčić), Daruvar 12 minuta (Donat 2 x 2, Dubravac 2 x 2, Varga, Antolić).

Pobjedom u prvoj domaćoj utakmici u Križevcima predstavio se novi trener KTC 2 i kadeta Branko Krajačić koji će svojim iskustvom i znanjem pomagati i u radu sa prvom ekipom.

U slijedećem kolu KTC gostuje u Osijeku, a KTC2 u Bjelovaru.

Sretno igračima i struci.

Derbi pripao Bjelovaru

Rukomet 1. HRL sjever – 7. kolo

KTC 28 (13)

BJELOVAR 32 (15)

KTC: Gošić, Marković 4, Predojević 1, Mušlek, Kota 3, Vučelić 5, Harča, Kemenović, Perajica 11 (5), Hančić, Pehar 2, A. Miklečić 2, Zorko.

TRENER: Dragutin Miklečić.

BJELOVAR: Karabatić, Žganjer, F. Jurišić 6, Grbavac, I. Jurišić 1, Fiala, Repušić 4, Tandara 2, Vidović, Vidaković 2, Grganić, Špiler 5, Grizelj 4, Udžbinac, Tot 6 (4), Kljaić 2.

TRENER: Hrvoje Privšek.

KRIŽEVCI-GŠSD OŠ Ljudevita Modeca. GLEDATELJA: 350. SUCI: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (obojica Osijek). NADZORNIK: Damir Kuti (Vukovar). SEDMERCI: KTC 5 (5), Bjelovar 4 (4). ISKLJUČENJA: DISKVALIFIKACIJA: Pehar (37. minuta). KTC 6 minuta (Pehar), Bjelovar 12 minuta (Kljaić 2 x 2, I Jurišić, Tandara, Vidaković, Tot). IGRAČ UTAKMICE: Ivan Karabatić.

Prekrasan je bio ugođaj vidjeti dobro popunjenu dvoranu u Križevcima. Navijanje fer i korektno, organizacija vrhunska.

Znalo se i prije da će to biti teška utakmica za KTC i bez prava na pogreške s obzirom na širok kadar koji je na raspolaganju Bjelovaru. Krenuli su naši dečki hrabro i odlučno. Vodstvo 3:0 i 4:1 dalo nam je nadu da možemo dobiti Bjelovar, no ubrzo oni rade seriju 4:1 i poravnavaju na 5:5. Do poluvremena se još držao egal, a onda je Špiler sa dva gola povećao na 4 gola razlike i KTC-u se bilo sve teže nositi sa gostima koji dosta rotiraju i ne znaš koji igrač ti radi više problema. Kad su odmarali Špilera igru je vodio Grizelj i radio konstantni pritisak na obranu KTC-a. Tako je ubrzo KTC ostao bez Pehara koji je brzinski nakupio tri isključenja. Vučelić je dosta pokušavao u prvom dijelu no tek u nastavku je proigrao i zabio svojih 5 golova. I vratari Bjelovara su bili bolje raspoloženi od naših i kad sve zbrojiš i podvučeš crtu ispadne poraz. Prvi poraz u prvenstvu od jakog Bjelovara i nije neka tragedija, osobito jer je prvenstvo još dugačko. Povijest nam govori da momčad koja osvoji bodove u Križevcima uglavnom i osvaja prvenstvo. Našim dečkima slijede dva teška gostovanja (Vidovec i Maksimir), a sigurno je da se za vrijeme održavanja sajma neće/ne može igrati sa Viroviticom u Križevcima. To znači da će u 10 kola KTC samo 2 puta biti domaćin, 7 puta gostovat uz jednu odgođenu utakmicu. No nema predaje, idemo utakmicu po utakmicu i probajmo skupiti što više bodova.

Pobjeda u Đakovu

PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA SJEVER

6. KOLO

ĐAKOVO – KTC 29:30 (16:13)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 200. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (Velika Gorica).

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević 1, Stipić, Kapetan, Ćurić 6, Šimić 1, Bradarić, Goluža 13, Poplašen, Tot, Perlić 6, Klepo 2, Orlović, Perković, Kostić, Jakšić. Trener: Domagoj Perlić.

KTC: Gošić, Marković 2, Mušlek, Kota, Vučelić 11, Harča, Kemenović, Perajica 9, Hančić, Pehar 6, Miklečić 1, Zorko. Trener: Dragutin Miklečić.

Križevčanima ove sezone mnogo toga nejde na ruku. Do sad su samo jednu utakmicu odigrali kod kuće i čak 4 gostovanja sa koja su svaki put donijeli puni plijen i trenutno su vodeći sa utakmicom manje (odgođena sa Metalcem za 12. mj). Gostovanje u Đakovu bilo je teže od očekivanog i mora se priznati da je bilo i dosta sreće u samoj završnici. Kako je prijenos utakmice bio uživo na Youtube-u mogli smo pratiti ne baš uvjerljivu igru KTC-a. Đakovo je do 5 sekundi do kraja držalo neodlučeno, a onda je Vučelić potegao i lopta je ušla sekundu prije kraja u gol. Utakmica sa Bjelovarom biti će u nedjelju jer je dvorana zauzeta u subotu. Također će doći i do zamjene domaćinstva sa Viroviticom u vrijeme održavanja gospodarskog sajma.

KTC bez poraza

Rukomet 1. HRL sjever 3. kolo

RK BOROVO – RKKTC 23:32

Rukomet 1. HRL sjever 4. kolo

RK KTC – RK METALAC odgođeno za 12.12.2018

Utakmica je odgođena radi sudjelovanja igrača Metalca na OIM u reprezentaciji Hrvatske rukometa na pijesku.

Rukomet 1. HRL sjever 5. kolo

RK MOSLAVINA – RKKTC 19:24

Na tablici vodi RK KTC sa istim brojem bodova ali utakmicom manje od Viro Virovitice.

U slijedećem 6. kolu RK KTC gostuje u Đakovu

RK KTC 2 slavio je na gostovanju kod Preloga sa 26:25.

Više o rezultatima i nastupima možete pročitati na www.prigorski.hr illi Facebook stranicama Rukometni klub „KTC“ Križevci i KŽ sport

KTC uvjerljiv protiv PPD Zagreba 2

Rukomet 1. HRL sjever 2. kolo

KTC-PPD ZAGREB 2 34:29 (18:11)

GŠSD OŠ Ljudevita Modeca. Gledatelja: 200. Suci: Ivica Botinčan i Dario Rupčić (obojica Rijeka). Nadzornik: Darko Tomović (Rijeka).

KTC: Gošić, Marković 2, Predojević 1, Mušlek, Kota 2, Vučelić 10, Harča, Kemenović, Perajica 12 (4), Hančić, A. Miklečić 3, Pehar 4, Adamić, Zorko.

TRENER: Dragutin Miklečić

PPD ZAGREB 2: Kasap, Ljubić 4 (1), Klarica 4, Jurica, Starčević, Medić 2, Javor 3, I. Vekić, Neralić, Kraljević 1, Tintor 2, Leskovec 1 (1), Šafranko 7 (3), Vistorop 5, Purić, J. Vekić.

TRENER: Andrija Nikolić

SEDMERCI: KTC 4 (4), PPD ZAGREB 2 6 (5). ISKLJUČENJA: KTC 2 minute (Pehar), PPD ZAGREB 2 4 minute (Vistorop, J. Vekić). DISKVALIFIKACIJA: Pehar (45 – grub prekršaj). IGRAČ UTAKMICE: Matija Perajica

Atraktivnom igrom rukometaši KTC-a došli su do druge prvenstvene pobjede, prve domaće i tako zahvalili vjernoj publici na dolasku. Kod domaćih posebno efikasni bili su Perajica i Vučelić koji su zajedno postigli 22 pogotka. Važno je istaknuti da je sam susret bio ogledni primjer suradnje obje momčadi, trenera i sudaca. Bilo je naravno sitnih pogrešaka i sudaca i igrača ali bez povišenih tenzija i nesportskog ponašanja. Fer i sportska borba, bez organizacijskog propusta i bilo je uživanje sudjelovati u ovom sportskom događaju. Posebno veseli osvježeni interijer sa novim parketom, sjedalicama za gledatelje i rezervne igrače, te novim golovima. Nadamo se i želja nam je da se isto dogodi i sa atletskom stazom ali i ostalim sportskim objektima i poprave uvjeti treniranja svim sportašima grada Križevaca.

KTC u sljedećem kolu gostuje kod Borova.

Pobjedom otvorili sezonu

Rukomet 1. HRL sjever 1. kolo

MRK IVANIĆ 21

RK KTC 28

Rukometaši KTC-a pobjedom na gostovanju kod Ivanića otvorili su sezonu 2018/2019.

U klubu je došlo do određenih igračkih promjena, iz kluba su otišli: golman Ševo, srednji vanjski Mršić, pivot Žganjer i vanjski igrač Babić. U klub su došli iz PPD-a 2 golman Gošić te iz Karlovca srednji vanjski Perajica. Također, u klub se vratio pivot Zorko. Ostali igrački kadar je manje-više nepromijenjen tako da se velike promijene u sustavu igre ne bi smjele osjetiti. Očekujemo potpunu afirmaciju domaćih mladih snaga, Miklečića, Mušleka, Harče i Adamića koji su se već dokazali da znaju i mogu, te sa nadamo da će klubu i ekipi donijeti novu vrijednost.

Od konkurenata za vrh najviše se pojačao Bjelovar, koji ove sezone ne želi propustiti plasman u najviši rang domaćeg rukometa, u Virovitici je također bilo kvalitetnih dolazaka, Metalac, Maksimir Pastela i PPD2 uzdaju se sa pravom u svoje mlade rukometaše, Osijek, Kutina, Medo, Vidovec i Ivanić će uvijek biti tvrd orah kod kuće i nezgodni u gostima. Đakovo je rukometni grad i za očekivati je da budu bolji nego prošle sezone kad su jedva spasili prvoligaški status. Nepoznanica svima su novi prvoligaši Borovo i Prelog ali ako su se plasirali u viši rang sigurno imaju kvalitetu, a to su pokazali i u 1. kolu, Borovo je pobijedio Metalca (povratnika iz Premijera) a Prelog je kod kuće tijesno izgubio od vrlo jake Virovitice.

Biti će ovo zanimljiva sezona, puno dobrih utakmica, a prva je već u subotu 22.09. kada u „Modecu“ dočekujemo drugu ekipu PPD-a.

Dođite pozdravite i podržite dečke u novoj sezoni, ulaz je naravno slobodan za sve što je jedinstveno u ovom rangu natjecanja u Hrvatskoj.

Gotova sezona za rukometaše

Rukomet 1. HRL sjever 26. kolo

KTC 35 (18)

VIRO VIROVITICA 38 (16)

KTC: Ševo, Marković 8, Predojević 1, Žganjer, Kota 5, Babić, Harča, Vučelić 14 (2), Mušlek, A. Miklečić, Hančić, Pehar 4, Mršić 3, Adamić.

VIRO VIROVITICA: Meter, Godeč, K. Vašarević 7, Smiljčić 3, Vozab 5 (1), Štimac, L. Moslavac 6, Sabo, Poljak, Crljenić 3, Janjić 8, Šimić, K. Moslavac, F. Vašarević, Smutni, Benko 6.

TRENER: Damir Vašarević.

KRIŽEVCI-GŠSD OŠ Ljudevita Modeca. GLEDATELJA: 100. SUCI: Hrvoje Čambala (Križ) i Marin Šimić (Sesvete). NADZORNIK: Gordan Vukušić (Zagreb). SEDMERCI: KTC 2 (2), VIRO 2 (1). ISKLJUČENJA: KTC 6 minuta (Predojević 2 x 2, Miklečić), VIRO 4 minute (L. Moslavac, F. Vašarević). IGRAČ UTAKMICE: Ivan Janjić.

Gosti iz Virovitice su došli po dva boda u Križevce i zasluženo ih odnose. Teško je reći jel ponestalo motiva, mada je dovoljan motiv biti drugi na tablici ispred Bjelovara nego treći i gledati u leđa ne samo Rudaru nego i Bjelovaru. Jedna dobra sezona je gotova, KTC je bio jako blizu ulasku u najelitniji razred domaćeg rukometa. Ono što je dobro, dobili smo kompaktnu ekipu koja dobro igra u oba pravca. Najefikasnija smo momčad lige. Možda fali igrač-dva u rotaciji. U cijeloj sezoni izgubili smo samo tri utakmice u gostima (od 13). Ono što je bilo loše prepustit ćemo struci da analizira i proba u slijedećem prvenstvu napraviti korak više.