Kadetsko prvenstvo Hrvatske

U Trogiru je od 16-22. 6. održano pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu za sve dobne skupine a nastupilo je preko 300 natjecatelja. Odlične rezultate je ostvarilo petero najmlađih križevačkih šahista, a najbolji plasman je izborio Luka Lovreković koji je u kategoriji kadeta do 7 godina zauzeo šesto mjesto sa 5 bodova. U kategoriji kadeta do 9 godina Leo Lovreković je sa 5 bodova završio na petnaestom mjestu dok je Ivan Martić u kategoriji do 11 godina zauzeo 22 mjesto također sa 5 bodova. U kategoriji do 13 godina Filip Martić je u konkurenciji kadeta bio 17 sa 5 bodova dok je Ivana Emili Turkalj u konkurenciji kadetkinja sa 4 boda osvojila 14 mjesto.

Antonio Radić pobjednik Rejting turnira

Proteklog vikenda je u organizaciji ŠK Križevci održan Rejting turnir a prvo mjesto je uvjerljivo osvojio Antonio Radić sa svih sedam pobjeda te je sa novim rejting bodovima osvojio titulu majstorskog kandidata. Veteran Marijan Garac je drugi sa 5, Davor Ivanek je treći sa 4, četvrto i peto mjesto su zauzeli Domagoj Frtalić i Filip Martić sa 3,5, šesti je Mateo Kovačić sa 3, sedmi Patrik Katalenić sa 2 boda dok je posljednja osma Ivana Emili Turkalj.

Plazma SIM finale Koprivničko-križevačke županije

U srijedu je održano finale Koprivničko-križevačke županije u šahu za plazma Sportske igre mladih a nastupilo je 20 najuspješnijih dječaka i djevojčica sa izlučnih natjecanja.

Rezultati po kategorijama:

dječaci 11 godina: 1.Ivan Martić (Križevci) 2.Pavao Bunić (Koprivnica) 3.Matija Mihočka (Đurđevac) 4.Pavel Domović (Đurđevac) 5.Luka Lovreković (Križevci) 6.Marko Zvonar (Sveti Ivan Žabno)

djevojčice 11 godina: 1.Helena Domislović (Sveti Ivan Žabno) 2.Lara Bogdanić (Koprivnica) 3.Paola Bukovčan (Križevci) 4.Klara Mihalić (Križevci)

dječaci 15 godina: 1.Filip Martić (Križevci) 2.Ognjen Domović (Đurđevac) 3.Emanuel Bunić (Koprivnica) 4.Karlo Šokec (Đurđevac) 5.Borna Vranešić (Sveti Ivan Žabno) 6.Hrvoje Koren (Križevci)

djevočice 15 godina: 1.Ema Bevanda (Đurđevac) 2.Marija Bilješko (Sveti Ivan Žabno) 3. Ivana Emili Turkalj (Križevci) 4.Kristina Kos (Križevci)

Plasman na Državnu završnicu su ostvarili Ivan i Filip Martić, Helena Domislović, Ema Bavanda, Pavao Bunić i Ognjen Domović, a pobjednicima je medalje uručio Draženko Kovačić tajnik Zajednice sportskih udruga Križevaca.

Ove godine je na području Koprivničko-križevačke županije održano šest izlučnih natjecanja a nastupilo je ukupno 157 dječaka i djevojčica.

Kadetima šest medalja sa prvenstva Županije

Jučer i danas je održano u Starigradu pojedinačno kadetsko prvenstvo KC-KŽ županije u šahu za 2019 godinu, a veoma uspješno je nastupilo i devetoro mladih Križevčana. Prvaci Županije su postali Leo Lovreković u kategoriji kadeta do 9 godina te Filip Martić u kategoriji kadeta do 13 godina. Srebreni odnosno druga mjesta su osvojili Luka Lovreković u kategoriji kadeta do 7 godina i Ivana Emili Turkalj u kategoriji kadetkinja do 13 godina, a brončanim medaljama su se okitili Ivan Martić do 11 godina i Patrik Katalenić do 15 godina. U kategoriji do 11 godina Fran Jukić je šesti a Natko Kudeljnjak jedanaesti dok je Marko Jukić osvojio šesto mjesto do 15 godina. Nakon osvajanja prvog mjesta u II Kadetskoj ligi ovo je još jedan značajan uspjeh Križevačke škole šaha.

III seniorska liga

U petom kolu III seniorske lige Centar šahisti Križevaca su odigrali 3:3 protiv Starog Graničara i u poredku zadržali petu poziciju. Pobjede su ostvarili Antonio Radić, Goran Martić i Davor Ivanek, a nastupili su još i Marijan Garac, Filip Martić te Patrik Katalenić.

U 4 kolu III seniorske lige Centar ekipa Križevaca je ostvarila uvjerljivu pobjedu 5,5:0,5 protiv Garešnice. Pobjede su ostvarili Antonio Radić, Davor Ivanek, Marijan Garac, Domagoj Frtalić i Filip Martić a pola boda je pridodao Goran Martić. Križevci su trenutno na petom mjestu, a u 5. kolu koje je na rasporedu slijedeće nedjelje gostuju kod Starog Graničara.

Kadeti izborili plasman u I ligu

Kadeti Križevaca su sa nove tri uvjerljive pobjede osvojili prvo mjesto u II ligi te će slijedeće sezone nastupati u I kadetskoj ligi Centar. Posljednji treće krug je u subotu održan u Đurđevcu, a igrali su se mećevi 7, 8 i 9 kola. Ekipa Križevaca je nastupila bez prve ploče Filipa Martića pa je priliku dobio Marko Jukić. To se nimalo nije osjetilo na igri jer su Križevčani naprije nadvisili drugu postavu Picoka, zatim Sisak te u posljednjem 9 kolu ekipu Rugvice sve sa po 4 : 0. Nastupili su Patrik Katalenić, Ivan Martić, Ivana Emili Turkalj i Marko Jukić a trener i voditelj je bio Goran Martić. Čestitke ekipi i puno uspjeha u I ligi.

U trećem kolu III seniorske šahovske lige centar Križevci su poraženi od ŠK Picoka u Đurđevcu rezultatom 4:2 Jedinu pojedinačnu pobjedu za Križevce je izborio na prvoj ploči Antonio Radić, po pola boda su osvijili Davor Ivanek i Marijan Garac, a nastupili su još Antonio Kos te Goran i Filip Martić. U četvrtom kolu koje se igra u nedjelju Križevci dočekuju ekipu Garešnice.

II kadetska liga

U subotu je u hotelu Kalnik održan drugi krug II kadetske lige cantar, a domaćin je bio ŠK Križevci. Kadeti Križevaca su ostvarili tri pobjede maksimalnim rezultatom 4:0 i to u 4 kolu protiv Bjelovara u petom su svladali Stari Graničar a u šestom drugu ekipu Garešnice. Nako 6 kola Križevci su prvi sa 12 meč bodova, a treći krug se igra ove subote u đurđevačkom hotelu Picok.

Kadetsko prvenstvo Križevaca za 2019

U organizaciji ŠK Križevci tijekom ožujka je održano pojedinačno kadetsko prvenstvo grada za 2019, a igralo se na dva turnira stariji i mlađi kadeti. Na turniru starijih kadeta nastupilo je 7 a na turniru mlađih kadeta 9 igrača. Kadetski prvaci Križevaca za 2019 godinu su:

Kategorija dječaci 7 godina Luka Lovreković,

Kategorija dječaka do 9 godina Leo Lovreković i Natko Kudeljnjak

Kategorija djevojčica do 9 godina Klara Mihalić

Kategorija dječaci do 11 godina Ivan Martić

Kategorija dječaci do 13 godina Filip Martić

Kategorija djevojčica do 13 godina Ivana Emili Turkalj

Kategorija dječaka do 15 godina Patrik Katalenić, a najuspješniji na prošlogodišnjim rejting turnirima su Ivan i Filip Martić.

Pobjedici su izborili pravo nastupa na prvenstvu Županije, a pehare i medalje im je uručio predsjedik Kluba Igor Kudeljnjak.