Kadetska prvenstva Hrvatske

U Trogiru je od 15-21. 6. održano pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske, a nastupilo je i 7 najmlađih šahista Križevaca. Najbolji plasman su ostvarili Luka Lovreković osvajanjem osmog mjesta do 7 godina, te Filip Martić koji je sa 5,5 bodova završio na 18 mjestu u kategoriji do 13 godina, a solidne nastupe su imali i ostali naši kadeti; Leo Lovreković, Natko Kudeljnjak, Ivana Emili Turkalj, Ivan Martić i Patrik Katalenić.

1. Amatersko pojedinačno prvenstvo Križevaca

U subotu je održano 1. Amatersko pojedinačno prvenstvo Križevaca a nastupilo je 9 igrača koji su igrali 5. kola Švicarskim sustavom ubrzanim tempom od 15 minuta. Pobjednik 1. Amaterskog prvenstva je Igor Kudeljnjak sa 4 boda, drugi je Patrik Katalenić također sa 4 boda uz nešto slabiji dodatni kriterij, dok je treći Marko Jukić sa 3,5 boda. Nastupili su još Ivan Kudeljnjak, Leo Lovreković, Hrvoje Koren, Fran Jukić, Branimir Lovreković i Natko Kudeljnjak.

Drugi rejting turnir

Proteklih dana je u organizaciji ŠK Križevci u prostoriji Kluba održan 2. Rejting turnir za ovu godinu, a nastupilo je 12 igrača po 6 u kategoriji starijih i mlađih kadeta. Igralo se 5 kola Bergerovim sustavom jednokružno uz tempo igre od 30 minuta plus trideset sekundi dodatka za svaki odigrani potez. U kategoriji mlađih kadeta prvo mjesto je osvojio Ivan Martić sa 4,5 boda, drugi je Leo Lovreković sa 4, a treći Fran Jukić sa 3 boda, a nastupili su još Ivan Vujčetić, Natko Kudeljnjak i Luka Lovreković. Kod starijih kadeta prvo mjesto je zauzeo Patrik Katalenić sa 4,5 boda, sa istim brojem bodova drugi je Filip Martić a treće mjesto je osvojila Ivana Emili Turkalj, a nastupili su još Hrvoje Koren, Marko Jukić i Kristina Kos.

Poraz seniora

U 4. kolu III seniorske šahovske lige ekipa Križevaca je poražena minimalnim rezultatom 3,5 : 2,5 od Picoka. Pobjede su ostvarili Goran Martić i Marijan Garac, pola boda je pridodao Davor Ivanek, a nastupili su još Antonio Radić, Domagoj Frtalić i Filip Martić. Nakon 4. kola Križevci su peti sa dva meč boda, a natjecanje se nastavlja na jesen kada će se odigrati preostala tri kola.

III Seniorska šahovska liga

U trećem kolu III Seniorske šahovske lige Križevci su na gostovanju u Vrbovcu poraženi uvjerljivo 5,5 : 0,5. Pola boda je osvojio Antonio Radić na prvoj ploči, a nastupili su još Davor Ivanek, Domagoj Frtalić, Patrik Katalenić, Blaženka Lučki i Josip Smoljanec. Križevci su trenutno peti sa 2 meč boda, a u četvrtom kolu se kao domaćini sastaju sa ekipom Picoka.

Kadeti treći u II kadetskoj ligi

U subotu je u vili Garić u Podgariću odigran treći krug II Kadetske lige, a na rasporedu su bili mečevi 7, 8 i 9 kola. Kadeti Križevaca su ostvarili tri ekipne pobjede te su sa novih šest meč bodova osvojili odlično treće mjesto. U 7 i 8 kolu Križevci su nadigrali druge ekipe Vrstuna i Siska sa glatkih 4:0, a u 9 kolu Stari Graničar sa 2,5.1,5. Nastupili su Patrik Katalenić, Filip i Ivan Martić, Hrvoje Koren i Ivana Emili Turkalj.

Seniorska ekipa ŠK Križevci je u drugom kolu III šahovske lige ostvarila pobjedu 4,5:1,5 protiv ŠD Braslav Rabar iz Hercegovca. Pojedinačne pobjede su ostvarili Marijan Garac, Davor Ivanek, Domagoj Frtalić i Filip Martić, pola boda je pridodao Goran Martić, a nastupio je još i Antonio Radić. Nakon drugog kola Križevci su četvrti sa dva meč boda, a u slijedećem trećem kolu koje se igra za tjedan dana Križevci gostuju kod prvoplasirane ekipe Vrbovca.

Pojedinačno kadetsko prvenstvo Županije

U petak i subotu je u Starigradu kod Koprivnice održano pojedinačno kadetsko prvenstvo Koprivničko-križevačke županije u šahu za 2018 godinu, a nastupili su i križevački mladi šahisti, deset kadeta i jedna kadetkinja. Najuspješniji je bio Luka Lovreković koji je osvojio prvo mjesto u kategoriji do 7 godina, dok su treća mjesta osvojili Natko Kudeljnjak u kategoriji do 9 godina i Filip Martić u kategoriji do 13 godina. U kategoriji do 9 godina Leo Lovreković je osvojio sedmo, a Fran Jukić deseto mjesto, a u kategoriji do 11 godina Ivan Martić je osvojio četvrto,a Ivan Vujčetić peto mjesto. U kategoriji do 13 godina nastupila su još trojica križevčana. Patrik Katalenić je osvojio šesto, Hrvoje Koren deveto, a Marko Jukić jedanesto mjesto. Jedina naša kadetkinja Ivana Emili Turkalj je u kategoriji do 13 godina osvojila peto mjesto.

SIM-OŠ. Ljudevita Modeca

U prošlu srijedu je u okviru Sportskih igara mladih održano izlučno natjecanje u šahu za OŠ. Ljudevita Modeca. Učenici su pokazali veliko zanimanje za ovo natjecanje te se prijavilo čak 42 igrača. Nakon pet kola postignuti su slijedeći rezultati:

kategorija M11: 1. Ivan Vujčetić, 2. Leo Lovreković i 3. Natko Kudeljnjak.

kategorija Ž11: 1. Klara Mihalić, 2. Vedrana Podravec i 3. Lana Gršić

kategorija M15: 1. Mate-Franjo Selak, 2. Hrvoje Koren, i 3. Benjamin Šćetar

kategorija Ž15: 1. Kristina Kos, 2. Karmen Katolić, i 3. Maja-Maša Šabić.

Prvoplasirani u svim kategorijama su ostvarili plasman na finale Koprivničko-križevačke županije koje će se održati 28. travnja u Đurđevcu.

SIM-OŠ. Vladimir Nazor

Proteklog tjedna je u prostorijama ŠK Križevci održano izlučno natjecanje u šahu Sportskih igara mladih za OŠ. Vladimir Nazor, a nastupilo je ukupno 32 natjecatelja u četiri kategorije. Rezultati po kategorijama:

M11- dječaci 2007 godište i mlađi: 1. Ivan Martić 2. Fran Jukić i 3. Filip Šaban

Ž11- djevojčice 2007 godište i mlađe: 1. Teodora Heruc, 2. Marttiana Leskovar i 3. Ana Popović

M15- dječaci 2003 godište i mlađi: 1. Patrik Katalenić, 2. Filip Martić i 3. Marko Jukić

Ž15- djevojčice 2003 godište i mlađe: 1. Ivana Emili Turkalj, 2. Maria Jasek i 3. Dorotea Bermanec

Natjecanje je ogranizirao Borislav Vidović, a pobjednici su ostvarili plasman na finale Koprivničko-križevačke županije.