4. Rejting turnir Šahovske škole

Odigran je i 4. Rejting turnir Šahovske škole, a nastupilo je 11 igrača koji su igrali u dvije skupine Bergerovim sustavom 5 kola uz tempo igre 30 minuta plus 30 sekundi. U konkurenciji stariji kadeti pobjednik je Filip Martić sa 3,5 boda, a drugo i treće mjesto sa 2 boda su osvojili Patrik Katalenić i Hrvoje Koren. U konkurenciji mlađih kadeta prvo mjesto je osvojio Ivan Martić sa 4,5 boda, dok su drugo i treće mjesto sa 3 boda zauzeli Ivan Vujčetić i Karlo Sačarić. Nastupili su još Ivana Emili Turkalj, Marko i Fran Jukić, Leo Lovreković i Natko Kudeljnjak.

Robert Šanta osvojio IV. memorijal Mišela Bertusija

U suboru 16 prosinca u restoranu Klara robnog centra KTC-a održan je prema planu IV. memorijal Mišela Bertusija, a nastupilo je 58 igrača iz Hrvatske i Slovenije. Turnir su otvorili naš proslavljeni olimpijac Branko Zorko u ime Zajednice športova Koprivničko Križevačke županije i Josip Šikić predsjednik Zajednice športskih udruga Križevci. Nakon zanimljive i neizvjesne borbe prvo mjesto je osvojio križevački nacionalni majstor Robert Šanta trenutno član ŠK Tomislav-Gorana iz Svetog Ivana Žabnog sa 7 bodova te je veliki prelazni pehar ostao u Križevcima. Drugo mjesto je osvojio FIDE majstor Ognjen Matko član ŠK Mornara iz Splita također sa 7 bodova ali nešto slabijeim dodatnim kriterijima, a treći je Krešimir Bašić član ŠK Iloka sa 6,5 bodova. Najuspješniji igrači ŠK Križevci su Goran Martić na desetom i Davor Ivanek na trinaestom mjestu sa po 6 bodova a nastupili su još; Antonio Radić, Marijan Garac, Franjo Kustura, Filip Martić, Ivan Martić, Domagoj Frtalić, Patrik Katalenić, Blaženka Lučki, Natko Kudeljnjak, Josip Smoljanec, Ivan vujčetić, Hrvoje Koren, Ivana Emili Turkalj i Leo Lovreković.

Pojedinačna kadetska prvenstva Hrvatske u ubrzanom šahu

U Dugom Selu je od 24-26 studenog održano prvo pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske u ubrzanom šahu, a nastupilo je 120 igrača koji su igrali odvojeno u kategorijama U08, U10, U12 i U14 godina. Značajnu ulogu na ovom prestižnom natjecanju je imalo i devet mladih Križevačkih šahista, a najbolji plasman je ostvarila Ivana Emili Turkalj koja je u konkurenciji kadetkinja do 12 godina osvojila odlično treće mjesto. U istoj kategoriji kod kadeta odličan je bio Filip Martić koji je sa 5,5 bodova osvojio 7 mjesto dok je Patrik Katalenić je sa 5 bodova zauzeo 14 mjesto a Hrvoje Koren je sa 3,5 boda bio 22. U kategoriji kadeta do 10 godina Ivan Martić je sa 4 boda osvojio 20 mjesto, Karlo Sačarić je sa bodom manje na 28, a Ivan Vujčetić sa 1,5 bodom završio na 31 mjestu. U konkurenciji kadeta do 8 godina Natko Kudeljnjak je sa 4,5 boda osvojio 14 mjesto, a Leo Lovreković je bio 18 sa 4 boda. Čestitke Ivani Emili, častitke svima dečkima, a roditeljima zahvala na podršci i pomoći.

Brzopotezni turnir ŠK Križevci

Danas je u prostoriji ŠK Križevci s početkom u 10,00 sati održan brzopotezni šahoski turnir a nastupilo je 16 članova kluba koji su igrali 7. kola Švicarskim sustavom uz tempo igre od 10 minuta po igraču. Prvo mjesto je uvjerljivo sa svih sedam pobjeda ostvario Davor Ivanek, drugi je sa 6 bodova Antonio Radić, a treći Marijan Garac sa 5 bodova. Poredak ostalih: 4-7. mjesto Goran Martić, Dario Butković, Josip Smoljanec i Marko Jukić sa 4 boda, 8-9. mjesto: Ivan Martić i Natko Kudeljnjak sa 3,5 boda, 10-12. mjesta: Patrik Katalenić, Filip Martić i Ivana Emili Turkalj sa 3 boda, 13-14. mjesto: Karlo Sačarić i Ivan Vujčetić sa 2 boda te 15-16. mjesto: Leo Lovreković i Fran Jukić sa po 1 bod.

Nazor uspješniji u šahu

U sklopu 14. Gradskih sportskih igara osnovnoškolaca održano je i natjecanje u šahu, a uvjerljivu pobjedu od 17:7 su ostvarili učenici OŠ.Vladimir Nazor. Nazorovci su veliku prednost 11:1 stekli još u četvrtak kada su nastupali viši razredi, dok je na natjecanju nižih razreda koje je održano u petak rezultat bio neodlučan 6:6. Rezultati ko kategorijama:

Niži razredi:

učenice:1. Melani Lovriš, OŠ.Vladimir Nazor, 2. Klara Mihalić i 3. Vedrana Podravec obje OŠ.Ljudevita Modeca

učenici: 1. Ivan Martić OŠ. Vladimir Nazor, 2. Ivan Vujčetić OŠ.Ljudevita Modeca, 3. Karlo Sačarić OŠ.Ljudevita Modeca

Viši razredi:

učenice: 1. Maria Jasek, 2. Petra Turković 3. Ivana Emili Turkalj iz OŠ.Vladimir Nazor

učenici: 1. Filip Martić, 2. Patrik Katalenić oba iz OŠ.Vladimir Nazor i 3. Mate Franjo Selak iz OŠ.Ljudevita Modeca.

Pojedinačno prvenstvo OŠ. Vladimir Nazor

Pojedinačno prvenstvo OŠ. Vladimira Nazora u šahu za šk.g. 2017/2018 je održano u prostoriji ŠK Križevci a nastupilo je ukupno 36 učenika u četiri kategorije. U kategoriji nižih razreda kod učenika prvak je Ivan Martić drugi je Fran Jukić, a treći Niko Brkić dok je kod djevojčica prvakinja Melani Lovriš, druga je Martiana Leskovar, a treće mjesto je osvojila Teodora Heruc. U kategoriji viših razreda kod učenica najuspješnija je Ivana Emili Turkalj, druga je Petra Turković, a treća Maria Jasek, dok je kod učenika prvo mjesto osvojio Filip Martić ispred Patrika Katalenića i Doriana Jambreca. Natjecanje je vodio tajnik ŠK Križevci Borislav Vidović, a pobjedinicima je medalje uručio ravnatelj Igor Brkić.

Pojedinačno prvenstvo OŠ. Ljudevita Modeca

Protekli tjedan je u organizaciji ŠK Križevci održano pojedinačno prvenstvo OŠ. Ljudevita Modeca u šahu za šk.g. 2017/2018. Nastupilo je ukupno 45 učenika a natjecali su se u četiri kategorije. U kategoriji nižih razreda kod učenica prvo mjesto je osvojila Klara Mihalić, druga je Vedrana Podravec, a treća Ana Šarić. Najuspješniji učenik nižih razreda je Natko Kudeljnjak, drugi je Karlo Sačarić, a treće mjesto je osvojio Ivan Vujčetić. U konkurenciji učenica viših razreda prvakinja je Kristina Kos, druga je Marija Skrba, a treća Lana Hrg. Prvak škole u konkurenciji viših razreda je Hrvoje Koren, drugi je Mate Franjo Selak, a treći Jakov Sabolek. Najuspješniji u svim kategorijama će zastupati svoju školu na gradskim igrama osnovnoškolaca a medalje im je uručio tajnik ŠK Križevci Borislav Vidović.

II juniorska liga

U Sisku je prošlu subotu održan 5. krug II Juniorske lige, a na rasporedu su bili mečevi 9. i 10. kola. Križevački juniori su u 9 kolu poraženi od vodećeg Stridona rezultatom 4:0, a u 10. kolu od Vrstuna 2,5:1,5. Nastupili su Antonio Kos, Patrik Katalenić, Filip Martić, Hrvoje Koren i Ivan Martić. Križevci sa 4. meč boda zazimaju 9. mjesto. Pposljednje 11. kola se igra slijedeće subote u hotelu Kalnik, a ekipa Križevaca je slobodna.

Remi seniora

U posljednjem 7. kolu III šahovske lige ekipa Križevaca je sa vodećom Garešnicom odigrala 3:3 te je sa novim meč bodom u konačnici zauzela odlično treće mjesto. Pobjede su ostvarili Goran Martić i Marijan Garac, po pola boda su osvojili Davor Ivanek i Domagoj Frtalić, a nastupili su još Antonio Radić i Filip Martić. Najuspješniji igrači ekipe Križevaca su Davor Ivanek sa učinkom 5,5 bodova iz 7 partija, te Marijan Garac i Domagoj Frtalić sa 4,5 boda iz 7 partija. Konačni poredak III šahovske lige: 1. mjesto ŠK Garešnica 13 bodova, 2-3. ŠK PIK Vrbovec i ŠK Križevci 10, 4. ŠK Stari Graničar 8, 5. ŠŠK Koprivnica 5, 6-7. ŠK Braslav Rabar i ŠK Picok sa 4 i 8. mjesto  ŠK Tomislav-Goran II sa 2 meč boda.

Dva poraza juniora

U subotu je u Sesvetama odigran četvrti krug II juniorske lige, a ekipa Križevaca je poražena u oba meča. U 7. kolu uspješnija je bila ekipa Siska rezultatom 4:0 a istim rezultatom su poraženi i u 8. kolu od vršnjaka iz Podsuseda. Nastupili su Patrik Katalenić, Filip Martić, Hrvoje Koren i Ivan Martić. Nakon 8. kola Križevci su osmi sa 4. meč boda, a peti krug se igra slijedeće subote u Sisku.