Pojedinačno prvenstvo OŠ. Vladimir Nazor

Pojedinačno prvenstvo OŠ. Vladimira Nazora u šahu za šk.g. 2017/2018 je održano u prostoriji ŠK Križevci a nastupilo je ukupno 36 učenika u četiri kategorije. U kategoriji nižih razreda kod učenika prvak je Ivan Martić drugi je Fran Jukić, a treći Niko Brkić dok je kod djevojčica prvakinja Melani Lovriš, druga je Martiana Leskovar, a treće mjesto je osvojila Teodora Heruc. U kategoriji viših razreda kod učenica najuspješnija je Ivana Emili Turkalj, druga je Petra Turković, a treća Maria Jasek, dok je kod učenika prvo mjesto osvojio Filip Martić ispred Patrika Katalenića i Doriana Jambreca. Natjecanje je vodio tajnik ŠK Križevci Borislav Vidović, a pobjedinicima je medalje uručio ravnatelj Igor Brkić.

Pojedinačno prvenstvo OŠ. Ljudevita Modeca

Protekli tjedan je u organizaciji ŠK Križevci održano pojedinačno prvenstvo OŠ. Ljudevita Modeca u šahu za šk.g. 2017/2018. Nastupilo je ukupno 45 učenika a natjecali su se u četiri kategorije. U kategoriji nižih razreda kod učenica prvo mjesto je osvojila Klara Mihalić, druga je Vedrana Podravec, a treća Ana Šarić. Najuspješniji učenik nižih razreda je Natko Kudeljnjak, drugi je Karlo Sačarić, a treće mjesto je osvojio Ivan Vujčetić. U konkurenciji učenica viših razreda prvakinja je Kristina Kos, druga je Marija Skrba, a treća Lana Hrg. Prvak škole u konkurenciji viših razreda je Hrvoje Koren, drugi je Mate Franjo Selak, a treći Jakov Sabolek. Najuspješniji u svim kategorijama će zastupati svoju školu na gradskim igrama osnovnoškolaca a medalje im je uručio tajnik ŠK Križevci Borislav Vidović.

II juniorska liga

U Sisku je prošlu subotu održan 5. krug II Juniorske lige, a na rasporedu su bili mečevi 9. i 10. kola. Križevački juniori su u 9 kolu poraženi od vodećeg Stridona rezultatom 4:0, a u 10. kolu od Vrstuna 2,5:1,5. Nastupili su Antonio Kos, Patrik Katalenić, Filip Martić, Hrvoje Koren i Ivan Martić. Križevci sa 4. meč boda zazimaju 9. mjesto. Pposljednje 11. kola se igra slijedeće subote u hotelu Kalnik, a ekipa Križevaca je slobodna.

Remi seniora

U posljednjem 7. kolu III šahovske lige ekipa Križevaca je sa vodećom Garešnicom odigrala 3:3 te je sa novim meč bodom u konačnici zauzela odlično treće mjesto. Pobjede su ostvarili Goran Martić i Marijan Garac, po pola boda su osvojili Davor Ivanek i Domagoj Frtalić, a nastupili su još Antonio Radić i Filip Martić. Najuspješniji igrači ekipe Križevaca su Davor Ivanek sa učinkom 5,5 bodova iz 7 partija, te Marijan Garac i Domagoj Frtalić sa 4,5 boda iz 7 partija. Konačni poredak III šahovske lige: 1. mjesto ŠK Garešnica 13 bodova, 2-3. ŠK PIK Vrbovec i ŠK Križevci 10, 4. ŠK Stari Graničar 8, 5. ŠŠK Koprivnica 5, 6-7. ŠK Braslav Rabar i ŠK Picok sa 4 i 8. mjesto  ŠK Tomislav-Goran II sa 2 meč boda.

Dva poraza juniora

U subotu je u Sesvetama odigran četvrti krug II juniorske lige, a ekipa Križevaca je poražena u oba meča. U 7. kolu uspješnija je bila ekipa Siska rezultatom 4:0 a istim rezultatom su poraženi i u 8. kolu od vršnjaka iz Podsuseda. Nastupili su Patrik Katalenić, Filip Martić, Hrvoje Koren i Ivan Martić. Nakon 8. kola Križevci su osmi sa 4. meč boda, a peti krug se igra slijedeće subote u Sisku.

Prva pobjeda juniora

U subotu je u Čakovcu održan treći krug II juniorske lige a na rasporedu su bili mečevi 5 i 6 kola. Juniori Križevaca su iznenadili sami sebe i osvojili  čak tri meč boda. Najprije su u petom kolu odigrali 2:2 protiv Oroslavlja, a potom u šestom nadvisili ekipu Bana Josipa Jelačića iz Zaprešića rezultatom 2,5.1,5. U meču sa  Oroslavljem pobjede su ostvarili Antonio Kos i Filip Martić, a nastupili su još Patrik Katalenić i Ivan Martić. U pobjedi protiv Zaprešića pobjede su ostvarili Antonio Kos i Hrvoje Koren a odlučujućih pola boda je osvojio Patrik Katalenić,a nastupio je i Filip Martić. Nakon 6. kola Križevci sa 4 meč boda drže odlično 7 mjesto, a četvrti krug se igra slijedeće subote u Sesvetama.

Prvi poraz seniora

U šestom kolu III šahovske lige ekipa Križevaca je danas poražena 4:2 od Pik Vrbovca. Jedinu pobjedu je ostvario Davor Ivanek, po pola boda su pridodali Goran Martić i Domagoj Frtalić, a igrali su još Antonio Radić, Marijan Garac i mladi Filip Martić. Bez obzira na prvi poraz u ligi, Križevci su i dalje na visokom drugom mjestu sa 9 meč bodova, a u posljednjem 7 kolu koje se igra slijedeće nedjelje putuju u Garešnicu.

3. Rejting turnir Šahovske škole

Protekla tri dana je u organizaciji Šahovskog kluba Križevci održan treći rejting turnir za polaznike Šahovske škole. Nastupilo je 7 kadeta i jedna kadetkinja te se igralo 7 kola Bergerovim sustavom uz tempo igre od 30 minuta sa dodatkom od 30 sekundi za svaki odigrani potez. Pobjednik je Filip Martić sa 5,5 bodova koliko ima i njegov mlađi brat Ivan Martić na drugom mjestu dok je treći Patrik Katalenić sa 5 bodova. Konačni poredak: 1-2.Filip Martić i Ivan Martić 5,5 3. Patrik Katalenić 5 4. Ivana Emili Turkalj 4 boda 5. Karlo Sačarić 3 6-7. mjesto Hrvoje Koren i Natko Kudeljnjak po 2,5 a osmi je najmlađi sudionik Leo Lovreković.

II Juniorska liga

U subotu je u Svetoj Nedelji kod Samobora odigran drugi krug II Juniorske lige, a na rasporedu su bili mečevi 3. i 4. kola. Juniori Križevaca su u 3. kolu odigrala 2:2 protiv Velike Gorice, no u 4. kolu su poraženi uvjeljivim rezultatom 4:0 od ekipe Brestja iz Sesveta. Bodove za Križevce su osvojili Antonio Kos i Filip Martić a nastupili su još Patrik Katalenić, Ivan Martić i Karlo Sačarić. Nakon 4. kola Križevci su na devetom mjestu, a treći krug se igra 14. listopada u Čakovcu.

III Šahovska seniorska liga

U nedjelju je odigravanjem 5 kola nastavljeno natjecanje u III seniorskoj ligi. Seniori Križevaca su gostovali u Hercegovcu i ostvarili pobjedu 3,5:2,5. Pobjede su ostvarili Goran Martić, Domagoj Frtalić i Davor Ivanek, pola boda je osvojio Antonio Radić a nastupili su još Marijan Garac i Filip Martić.

Novom pobjedom Križevci su zadržali drugo mjesto sa 9 meč bodova, a u slijedećem kolu koje se igra 15. listopada u Križevce dolazi ekipa Vrbovca.